Integracja Editorial System z ORCID
Editorial System jest zintegrowany z ORCID i posiada certyfikat zgodny z najlepszymi praktykami określonymi dla systemów obsługi artykułów.
Logowanie lub tworzenie nowego konta za pomocą ORCID iD
Użytkownicy Editorial System mogą łatwo zalogować się za pomocą ORCID iD korzystając z opcji Zaloguj się z ORCID iD dostępnej w obszarze logowania.

W przypadku pierwszego logowania, po uwierzytelnieniu w ORCID i przyznaniu dostępu, użytkownik zostanie przekierowany do Editorial System i poproszony o zalogowanie się na konto Editorial System, które będzie powiązane z konkretnym ORCID iD.
Nowi użytkownicy mogą również założyć konto z ORCID iD.

Informacje publiczne, takie jak imię i nazwisko, kraj i adres e-mail, zostaną wykorzystane do utworzenia nowego konta w Editorial System.
W przypadku, gdy użytkownik jest już zalogowany, w sekcji profilu (zakładka DANE OSOBOWE) dostępna jest opcja Połącz z ORCID iD.
W przypadku nowo połączonego konta pojawią się dwie opcje importu.
Pierwsza pozwala na import afiliacji z rekordu ORCID.
Druga pozwala użytkownikowi importować słowa kluczowe z rekordu ORCID.

Użytkownicy mogą w dowolnej chwili zaimportować afiliację i słowa kluczowe z ORCID korzystając z opcji dostępnych w swoim profilu: Pobierz afiliację z ORCID i Pobierz słowa kluczowe z ORCID.
Identyfikatory ORCID użytkowników i autorów
Kiedy profile użytkowników są prezentowane redaktorom, identyfikatory ORCID są widoczne i stanowią aktywne linki do profili w ORCID.
W przypadku czasopism korzystających z modułów indeksujących Editorial System, informacja o uwierzytelnionych identyfikatorach ORCID zostanie uwzględniona w metadanych przesyłanych do zewnętrznych baz danych.

Niektórzy wydawcy Editorial System korzystają z naszej platformy do hostingu czasopism Journals System, na której prezentowane są również identyfikatory ORCID autorów.
Zbieranie uwierzytelnionych identyfikatorów ORCID od współautorów (member API)
W trakcie procesu zgłaszania artykułu system może wymagać podania identyfikatorów ORCID współautorów. W takim przypadku współautorzy zostaną powiadomieni o nowym artykule przesłanym do czasopisma i poproszeni o autoryzację zgłoszenia za pomocą identyfikatora ORCID.

Po akceptacji i publikacji artykułu jest on automatycznie dodawany do rekordu ORCID wszystkich uwierzytelnionych autorów.
Identyfikatory ORCID i recenzenci
Recenzenci podobnie jak autorzy mogą również zalogować się lub utworzyć konto z ORCID iD. Mogą także w dowolnym momencie połączyć swoje istniejące konto z ORCID w swoim profilu. Ich afiliacja oraz słowa kluczowe mogą być również łatwo zaimportowane z ORCID.

Dodatkowo recenzenci są zachęcani do połączenia swojego konta Editorial System z ORCID podczas wypełniania formularza recenzenzji (member API).
Informacja odnośnie ORCID pojawia się także w formularzu recenzji gdy recenzent jest już połączony.

Kiedy konto recenzenta w Editorial System jest połączone z ORCID, a czasopismo korzysta z API członka ORCID, recenzje są automatycznie dodawane do rekordu ORCID użytkownika.
Jak zintegrować Editorial System z ORCID?
Editorial System umożliwia wydawcom korzystanie z własnych danych członkowskich ORCID. Oznacza to, że każdy wydawca wymaga indywidualnej konfiguracji. Skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@editorialsystem.com, aby skonfigurować integrację z ORCID.
Masz pytania?
Chciałbyś wypróbować system za darmo?
Skontaktuj się z nami.
kontakt@editorialsystem.com
+48 501 109 448
Editorial System jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Pozwala na szybkie wysyłanie prac i ich kompleksowe przetwarzanie przez Redakcję. W systemie zastosowano szereg przydatnych rozwiązań, niespotykanych w tego typu narzędziach.
Prof. Maciej Banach
Archives of Medical Science
(IF = 2.807)
Copyright © 2006-2024 Bentus. All rights reserved.